DİĞER PROGRAMLARIMIZ
renklieller

KINDER COLORS (Okul öncesi el sanatları çalısmaları)

El sanatları saatinde, ögrencilerin küçük kaslarını gelistirmeye yönelik çalısmalar yapılır. Sanat ve elisi çalısmaları da çocukların gelisimi için çok önemli bir rolü olan "oyun" kavramının bir parçası olarak nitelendirilebilir. Sanat ve elisi faaliyetleri de tam olarak problem çözme aktiviteleridir. Çocuklar pek çok kirden yararlanarak kendileri için en uygun yöntemi bulup kendi yorumlarını katabilirler. Sanat ve elisi faaliyetleri sabır ve çaba ile sonuca ulasılmasını saglayarak dikkati gelistiriyor ve çocukların sakin zaman geçirebilmelerine fırsat tanıyor. Freud, oyun oynamayı "Çocugun bilinçaltı dünyasına açılan bir kapı" olarak tanımlamıs. Sanat seklinde olsa da olmasa da oyunun her türlüsü görünür olmayan duyguları açıga çıkarıyor. Sosyal becerileri, dil gelisimini ve dinleme becerilerini gelistiriyor. Takım olarak çalısmayı ögrenmek için ilk fırsat oluyor. Amaç dogru yapmak degil çünkü bir dogru veya yanlıs yok. Uzlasma, anlasmaya varma ve isbirligi yapma becerileri de otomatik olarak gelisiyor. *Okul Öncesi Grubu: 6-8 kisilik grup çalısmalarıdır. Ders süresi: haftada 1 gün, 2 saat. Ilkögretime baslamamıs çocuklar için düsünülmüstür.

 
cocuksinif2

EL SANATLARI

(ilk-orta ögretim yas grubu)

6-8 kisilik grup dersidir. Ders süresi: Haftada 1 gün, 2 saattir. *ilkögretime baslamıs çocuklar, en çok üniversiteye girebilecek yasta gençler için düsünülmüstür. Sınıar, yas gruplarına göre belirlenir. Ögrenciler istedikleri takdirde, yıl içerisindeki etkinliklere katılma ve çalısmalarını sergileme imkanına sahip olacaklar. 4-7 , 7-12 , 12-16 yas olarak 3 gruba ayrılmaktadır. 6-8 kisilik grup çalısmalarıdır. Ders süresi: Haftada 1 gün 2 saat.

 
piyanokiz

KINDER CLASS OKUMA SINIFI

Okul öncesi ve okula yeni baslayan ögrenciler için, okuma-yazma ve gelistirme kurslarıdır. Okuma ve yazmaya baslamak zorlu bir dönemdir. Bu dönemi kısa sürede atlatmak için okuma çalısmaları yapmak, yardım almak, çocukların zorlanarak degil, eglenerek ögrenmelerine yardımcı olacaktır. Derslerin isleyisi ögrencinin ihtiyaçlarına göre belirlenir. Velinin istegine göre özel ders veya grup dersine katılma imkanı vardır.

cocuk-koro1